Sieci mobilne

Zajęcia grupy nr 1 rozpoczynają się o 15:00 w piątki, sala G-1-04. Zapraszam również na konsultacje w trakcie dyżurów (pokój C-2-24, terminy w USOSwebie).

Można mieć dwie nieusprawiedliwione nieobecności bez ponoszenia konsekwencji. Przy większej ich liczbie proszę się spodziewać dodatkowego przepytywania, dodatkowych kolokwiów, itp. rzeczy sprawdzających czy na pewno znacie wszystkie zagadnienia poruszane na zajęciach.

Zaliczenia będą wystawiane głównie w oparciu o wyniki kolokwiów, aktywność na zajęciach będzie miała mniejsze znaczenie.

Na kolokwiach będą pytania teoretyczne („czym jest i jak działa router?”), obliczeniowe („co najmniej jaką moc musi mieć nadajnik, aby...”), oraz symulacje („jak będą wyglądały trzy następne stany tego układu, jeśli na wejściu...”). Przed przystąpieniem do kolokwium radzę potrenować rozwiązywanie zadań obliczeniowych na zbiorze przykładowych problemów wraz z odpowiedziami.

Pierwsze kolokwium odbędzie się 7-go kwietnia. Zakres: zagadnienia teoretyczne od decybeli do kodów OVSF włącznie. Modulacje omawiane były w ogólnym zarysie, więc pytania też dotyczyć będą rzeczy ogólnych („jakie właściwości fali nośnej zmienia ASK”, „ile bitów przenosi każdy symbol gdy korzystamy z 256-QAM”, „wyjaśnij jak działa FSK”, itp.). Pamiętajcie o przyniesieniu kalkulatora!

Drugie kolokwium odbędzie się 9-go czerwca. Zakres: pozostałe zagadnienia teoretyczne (te których nie było na pierwszym kolokwium), oraz zagadnienia praktyczne do typowych scenariuszy włącznie.

Rolę materiałów dydaktycznych powinny zasadniczo pełnić notatki z ćwiczeń, można się też odwołać do następujących źródeł:

Przerabiane na zajęciach zagadnienia teoretyczne

Przerabiane na zajęciach zagadnienia praktyczne