Ćwiczenia mojej grupy rozpoczynają się o 18:00 w poniedziałki, sala G-1-03. Zapraszam również na konsultacje (pokój C-2-29 lub online, terminy w USOSwebie).
Lista poruszanych na zajęciach zagadnień i materiałów dydaktycznych jest dostępna na odrębnej stronie.
Oceny z ćwiczeń wystawiane są na podstawie projektów zaliczeniowych (aby uzyskać zaliczenie trzeba oddać wszystkie) oraz wykazywanych podczas zajęć wiedzy, umiejętności i aktywności.
Trzy pierwsze projekty są proste, sprawdzają czy znacie Państwo podstawowe narzędzia będące przedmiotem tego kursu. Czwarty jest znacznie bardziej złożony. Co za tym idzie, projekty w różnym stopniu wpływają na końcową ocenę:
Plusiki i minusiki stawiane podczas ćwiczeń są warte maksymalnie ±20% i są doliczane ekstra.
Projekty oddaje się poprzez Pegaza, wgrywając na niego PDF-a ze specyfikacją i / lub archiwum ZIP ze źródłami (bez podkatalogu node_modules!). Przekroczenie terminu oddania projektu oznacza obniżenie oceny.
Na obowiązkowych zajęciach można mieć co najwyżej dwie nieusprawiedliwione nieobecności w trakcie semestru. Przekroczenie tego limitu oznacza brak zaliczenia.
Zajęcia organizacyjno-inauguracyjne. Przypomnienie HTML, CSS, HTTP, JS. Wstępna dyskusja nad projektem nr 1, przestawienie przykładów witryn o złożoności odpowiadającej temu, czego od Państwa będę oczekiwał.
Omówienie wymagań projektu nr 1, w szczególności tego co powinno być w specyfikacji (na przykładzie tablicy ogłoszeniowej z wątkami złożonymi z wpisu i odpowiedzi z nim związanych). Zgrubne przypomnienie Node.js, Express i idei szablonów.
Na przyszły tydzień trzeba mieć wybrany temat projektu i przygotowaną specyfikację.
Dyskusja nad indywidualnymi specyfikacjami.
Nieobowiązkowe zajęcia konsultacyjne w formie online. Osoby chcące ze mną coś przedyskutować zapraszam na spotkanie na Teams (to samo, na którym są cotygodniowe konsultacje).
Wspólne omówienie założeń architektury REST, sposobów autentykacji użytkowników itp. zagadnień, które będą potrzebne w projektach nr 2 i 4.
Nieobowiązkowe zajęcia konsultacyjne w formie online. Osoby chcące ze mną coś przedyskutować zapraszam na spotkanie na Teams (to samo, na którym są cotygodniowe konsultacje).
Wspólne omówienie narzędzi do tworzenia frontendów, np. biblioteki React, które będą potrzebne w projektach nr 3 i 4.
Wspólne omówienie dodatkowych narzędzi, które prawie zawsze są potrzebne do zaimplementowania frontendów, oraz wymyślonych tematów projektu nr 4.
Nieobowiązkowe zajęcia konsultacyjne w formie online. Osoby chcące ze mną coś przedyskutować zapraszam na spotkanie na Teams (to samo, na którym są cotygodniowe konsultacje).
Przegląd oddanych PDF-ów z wynikami etapów 1–3 projektu zespołowego i dyskusja nad ewentualnymi poprawkami. Prosiłbym, aby PDF-y wysłać na Pegaza co najmniej dwie godziny przed ćwiczeniami.
Ćwiczenia nie odbyły się.
Zajęcia w formie online, na tym samym spotkaniu co poprzednio. Proszę się nie spóźnić i być na Teams o równej 18:00.
Pierwsza część ćwiczeń jest poświęcona problemom, na które się Państwo natknęliście w trakcie pisania projektu zespołowego. Jeśli żadnych problemów nie zgłosicie, to będzie ona kilkuminutowa.
Druga część to indywidualne rozmowy na temat wysłanych na Pegaza projektów nr 2 i 3. Proszę być gotowym do zademonstrowania ich w działaniu oraz przypomnieć sobie, jak ich kod wyglądał, bo będę prosił o objaśnienie jak działają wybrane przeze mnie części tego kodu.
Jak w poprzednim tygodniu.
Zajęcia w formie online. Po kilka zdań od każdego zespołu na temat postępów projektu nr 4 oraz dokończenie rozmów o projektach nr 2 i 3.